O nás

Jako základ našeho života a pohledu na svět považujeme Bibli, která je takovou učebnicí života. Učí nás jak milovat druhé, jak odpouštět, jaké jsou priority života… Ale i toto poznání nestačí.

Nedokážeme se změnit a být najednou lepší. Potřebujeme, aby Bůh vstoupil do našeho života a pomohl nám. Ale Bůh čeká na nás, nevlamuje se do našich životů. Bible říká, že kdo ho hledá, ten ho nalézá, tomu se dává poznat. I když jsme si to nezasloužili, Bůh se nám dal poznat, protože jsme měli touhu ve svém srdci a hledali jsme. Hledej a nalezneš! Jestli ale hledáš dokonalou církev, pak tě musíme zklamat – my dokonalí nejsme.

 

Nehledej dokonalou církev, ale dokonalého Boha. Rádi bychom, aby naše společenství nebylo jen naše, ale především Jeho –  tedy Kristova církev. Aby vždy když se sejdeme, mohl tam být s námi.

Církev není o budovách, není o duševních zážitcích, ale je to setkání s Bohem. Společně tvoříme chrám, kde Bůh chce přebývat. Církev dosud nenaplnila ještě svůj účel – zprostředkovat Boha druhým lidem tak, aby tomu porozuměli. Opravdu nám nejde o to, aby jsme někoho někam tlačili, ale aby jsme nalezli to, co Bůh pro tebe a pro mě zamýšlel. Od toho je společenství, abychom si pomáhali, podpírali se a vzájemně si sloužili dary, které máme. Nejde o to, abychom někoho přetahovali z jiné církve, nejde o to, abychom tlačili někoho ke členství v našem společenství, mnohem důležitější je, abychom byli jako rodina, kde se podpíráme a důvěřujeme si. Společně pojďme odkrývat, jaké poklady pro nás má Pán Ježíš připravené.

 
 
 
 

Jak se přiblížit k Bohu?

Krátké představení následujících svědectví.

Bůh se dává poznat těm, co ho hledají

Michal

Jsem z nevěřící rodiny, o Bohu jsme nikdy nemluvili. A jako náctiletý jsem o tom začal přemýšlet. Vždy mě zajímala příroda a to jak příroda funguje. Mnohokrát jsem seděl venku po setmění a pozoroval hvězdy. Říkal jsem si, něco nad námi je, taková nádhera nemohla vzniknout jen sama o sobě.

Číst více…